عرضه سرخابی‌ها در بورس تا پایان نیمه اول امسال

عضو هیئت عامل سازمان خصوصی سازی گفت: قرار است تا پایان نیمه نخست امسال عرضه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در بورس انجام شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی، ابوالقاسم شمسی جامخانه در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص واگذاری باشگاه های استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی بیان کرد: با توجه به اقداماتی که صورت گرفته مقرر شد تا پایان نیمه اول امسال واگذاری این دو شرکت فرهنگی ورزشی مشخص شود چرا که این واگذاری نیازمند بررسی برخی زیرساخت ها بود.

عضو هیئت عامل سازمان خصوصی سازی ادامه داد: در مرحله اول می بایست تجدید ارزیابی دارایی ها و برند ۲ باشگاه انجام می شد تا گزارش توجیهی افزایش سرمایه تهیه و بعد از آن بتوان توسط مجمع عمومی فوق العاده  افزایش سرمایه دو شرکت را تصویب کرد.

شمسی جامخانه با بیان اینکه تا پایان شهریورماه پذیرش دو شرکت را اخذ خواهیم کرد، گفت: بعد از اصلاح اساسنامه و برگزاری جلساتی در هیئت پذیرش سازمان بورس، مقرر شد تا پذیرش هر دو شرکت دربازار فرابورس، طبق زمان بندی های از پیش تعیین شده انجام شود.

عضو هیئت عامل سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه اکنون شیوه واگذاری این ۲ باشگاه متفاوت از زمان های گذشته است، ادامه داد: در دفعات گذشته صرفا نشان تجاری و یک مجموعه ورزشی واگذار می شد اما این بار قرار است این عرضه در بازار سرمایه انجام شده و سهام در اختیار خریداران قرار گیرد.

معاون شرکت‌ها و قیمت گذاری بنگاه‌ها در پایان بیان کرد: بدین صورت که در ابتدا عرضه عمومی خواهد بود و به میزان ۱۰ درصد کشف قیمت می‌کنیم و بعد از آن با تصمیم هیئت واگذاری، بلوک‌های مدیریتی و کنترلی آن را واگذار خواهیم کرد.

مهدی حاجی وند
تهیه کننده:

مهدی حاجی وند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

چندرسانه‌ای