مهـار تـورم، رشــد تولـید
دوشنبه - 07 اسفند 1402
EN
رئیس کل سازمان خصوصی سازی تاکید کرد:

استان یزد پیشگام در مولدسازی پروژه های نیمه تمام دولت

رئیس سازمان خصوصی سازی در سفر به استان یزد به‌عنوان یکی از موفق‌ترین استان ها در مولدسازی دارایی های راکد و پروژه های نیمه تمام دولت ضمن بازدید از برخی پروژه‌های زیرساختی این استان در نشست مشترک با استاندار یزد تاکید کرد: بیش از ۷۰۰ پروژه ناتمام یزد نیاز به بهینه‌سازی اموال مازاد دولتی این استان را دارد در حالیکه برای تکمیل طرح‌هایی با پیشرفت بالای ۵۰ درصد به دو همت نیاز است.

جزئیات 8 بسته رونق مولدسازی برای اتمام طرح های بلاتکلیف یزد

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی، مالک رحمتی رئیس سازمان خصوصی سازی طی سفری به استان یزد که به‌عنوان نخستین استان برای تفویض اختیار مولدسازی به استاندار درنظر گرفته شده است، به همراه مهران فاطمی استاندار یزد از مهم‌ترین پروژ‌ه‌های این استان در حوزه‌های آب منطقه ای ، اداره کل ورزش و جوانان و دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی بازدید کرد.

پروژه‌های یزد غیر از مولدسازی بیش از ۳۰ سال طول می‌کشد

معاون وزیر اقتصاد در نشست استانی مولدسازی دارایی‌های دولت به بررسی هشت بسته رونق پرداخت و اظهار کرد: در استان یزد پروژه‌های نیمه تمام زیادی وجود دارد که به طور میانگین بیش از ۱۵ سال بلاتکلیف بوده و تعداد آن به اندازه بودجه یکی از کشورهای اتحادیه اروپاست که برای تکمیل آنها نیز با توجه به بودجه موجود بیش از ۳۰ سال زمان نیاز است.

وی بر نکات آیین نامه جدید مولد سازی تاکید کرد و افزود: در مولدسازی حتی یک ریال در هزینه جاری خرج نمی شود و تماماً باید در پروژه‌های عمرانی استان هزینه شود همچنین در قوانین قبلی پروژه ها زمان دار نبود که در آیین نامه مولدسازی، همه مراحل دارای زمان بندی است و اگر در زمان خود انجام نشود به عنوان دستگاه استنکاف کننده از اجرای این آیین نامه، مشمول مجازات خواهند شد.

برای اتمام پروژه‌های با پیشرفت بالای ۵۰ درصد ۲ همت نیاز است

رحمتی درباره طرح‌های با پیشرفت بالای ۵۰ درصد به نکاتی پرداخت و خاطرنشان کرد: تاکنون ۴۸ ملک در ستاد استانی مولدسازی دارایی های دولت به عنوان ملک مازاد تشخیص داده شده و در طرح مولدسازی قرار گرفته است، با این حال برای اتمام پروژه‌های بالای ۵۰ درصد به حدود ۲ هزار میلیارد تومان نیاز است.

در ادامه مهران فاطمی استاندار یزد به ذکر مواردی از نیازهای استان پرداخت و تصریح کرد: جاده های استان دارای بار ترافیکی بالایی است و سالانه ۲۵۰ نفر در جاده های برون شهری یزد بر اثر تصادف کشته می‌شوند و یزد جزء استان های خاص در زمینه تصادفات است.

استاندار یزد: بزرگراه اردکان_مهریز اولویت جاده‌ای ماست

وی تخصیص منابع حاصل از این سیاست دولت برای ایجاد بزرگراه اردکان - مهریز را ضروری دانست و ادامه داد: تزریق منابع این بخش برای این جاده ملی و بین المللی ضروری است. کمبود منابع آبی در یزد و تامین آب استان موضوع دیگری است که در طرح مولد سازی دارایی های مازاد دولت باید در اولویت قرار گیرد.

استاندار یزد افزود: هم اکنون ۳۸۱ روستا در یزد هر هفته بین نیم یا ۲ ساعت دارای آب هستند و کار آبرسانی با تانکر صورت می گیرد و قطعا باید برای کمک به حل مشکل موجود اقدام شود.

فاطمی: ۸ بیمارستان با پیشرفت بالای ۵۰ درصد داریم

وی همچنین گفت: ۴۵ درصد بیماران مورد پذیرش در یزد از استانهای جنوب و جنوب شرق کشور هستند که هم اکنون ۸ بیمارستان نیمه تمام با پیشرفت بین ۵۰ تا ۹۸ درصد در استان داریم که اگر تکمیل شوند یک هزار تخت به تخت های بیمارستانی استان اضافه می شود.

رحمتی در دیدار با آیت الله محمد رضا ناصری نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد نیز ضمن تاکید بر اهمیت مردمی سازی اقتصاد اظهار کرد: اگر نتوانیم فعالان اقتصادی و بخش خصوصی واقعی را به میدان بیاوریم بسیاری از مشکلات حل نخواهد شد.

رحمتی: مولدسازی باید بر محور مردمی‌سازی پیش رود

معاون وزیر اقتصاد تاکید کرد: مولدسازی باید بر محور مردمی سازی اقتصاد بچرخد و باید در این راستا از بخش خصوصی متعهد و خارج از وادی مافیاها استفاده کرد.

وی با تاکید بر اولویت‌بندی پروژه‌ها بیان کرد: برخی از نیازمندی‌های عاجل و ضروری مثل آب، پروژه‌های دیگر نظیر طرح‌های خدماتی، رفاهی و تفریحی را به حاشیه می‌برد بنابراین یکی از مهمترین اقدامات اولویت‌بندی صحیح است.

رحمتی عنوان کرد: در سفر هیأت دولت چندین پروژه در حوزه بهداشت و سلامت و آب و غیره مصوب شده اما کار بسیار سنگین و نیازمند هم‌افزایی دستگاه‌هاست و ما تعهد دادیم که با استفاده از پروژه‌های مولدسازی به‌سرعت طرح‌ها را اجرایی کنیم و مردم در طول عمر این دولت ثمرات پروژه‌ها را ببینند.

پایان پیام/

رضا امامی
تهیه کننده:

رضا امامی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *
تنظیمات قالب