فارس من| توليد دوباره هپكو اولويت تصميم هيأت واگذاري/ حقوق كارگران به زودي پرداخت مي شود

عليرضا صالح در گفت وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، در مورد جلسه هيأت واگذاري و تصميماتي كه براي شركت توليد تجهيزات سنگين، هپكو گرفته است، گفت: هيأت واگذاري در مورد شركت واگذار شده هپكو جلسه برگزار كرد و قرار شد دستور رئيس جمهور مبني بر يافتن راهكارهاي حقوقي براي حل مشكلات هپكو بررسي شود، به گونه اي كه اين دستورات بتواند عملياتي شود و هپكو دوباره به مسير توليد برگردد.

عليرضا صالح  در گفت وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، در مورد جلسه هيأت واگذاري و تصميماتي كه براي شركت توليد تجهيزات سنگين، هپكو گرفته است، گفت: هيأت واگذاري در مورد شركت واگذار شده هپكو جلسه برگزار كرد و قرار شد دستور رئيس جمهور مبني بر يافتن راهكارهاي حقوقي براي حل مشكلات هپكو بررسي شود، به گونه اي كه اين دستورات بتواند عملياتي شود و هپكو دوباره به مسير توليد برگردد.

وي تاكيد كرد: شركت ماشين سازي تجهيزات سنگين هپكو از هيدرو اطلس  خريدار عمده گرفته شد.

صالح در مورد بدهي 216 ميليارد توماني هپكو گفت: بايد صورت هاي مالي اين شركت را حسابرسي ويژه كنيم تا كل رقم بدهي و مطالبات شركت را به دست آوريم.

 رئيس كل سازمان خصوصي سازي گفت: در اين زمينه كارهاي حقوقي انجام مي دهيم و جايگزين مناسبي براي خريدار هپكو پيدا مي كنيم، اما هيدرو اطلس كه قبلا سهامدار عمده بود، كنار مي رود.

صالح تاكيد كرد: طبق مصوبه هيأت واگذاري حق و حقوق كاركنان به زودي پرداخت مي شود و ميزان مطالبات حقوق كارگران زياد نيست.

به گفته وي به محض اينكه منابع دريافت شود، به زودي حقوق كارگران پرداخت مي شود. همچنين براي مالك جديد هپكو شرط و شروطي مي گذاريم كه مهمترين شرط آن ادامه توليد است كه هپكو به روزهاي اقتدار خود برگردد.

رئيس كل سازمان خصوصي سازي در مورد اينكه آيا حقوق كارگران از 50 ميليارد تومان وام بانك ملي پرداخت مي شود، گفت: براي پرداخت حقوق كارمندان مشكلي نيست و حقوق آنها به زودي پرداخت مي شود و در مدت زمان كمتر از دو ماه خط توليد راه مي افتد و بايد شركت ابتدا سفارش بگيرد و تقاضا براي محصولات دريافت كند. نكته مهم اهميت كار و توليد در اين شركت است و گرنه حقوق كارگران به زودي پرداخت مي شود.

صالح با تاكيد بر اينكه پرداخت حقوق كارگران هپكو زياد طول نمي كشد، گفت: اين هفته تامين مالي انجام مي شود و منابع آماده است و مطالبات كارگران زياد نيست، اما مهم اين است كه كارگران سر كار بروند و دغدغه آنها راه اندازي خط توليد باشد كه راه اندازي شود.

وي در مورد اينكه آيا مشكل خط توليد تامين موتور و مواد اوليه براي هپكو است، گفت: شرايط براي تامين مواد اوليه وجود دارد و تامين ظرفيت وجود دارد كه به سرعت به مدار توليد برگردد و بايد اولويت كارگران برگشت به توليد باشد.

رئيس كل سازمان خصوصي سازي در مورد اينكه آيا سفارش خريد هم دريافت مي شود، گفت: سفارش خريد هم مي آيد. الان يكسري از مصرف كنندگان نهايي مصرف هپكو در حال عقد قرارداد هستند، مدير اين شركت مشخص شده و قبل از اينكه من به سازمان خصوصي سازي بيايم، اين كار انجام شده است و كارها به سرعت انجام مي شود.

صالح با تاكيد بر اينكه دولت از بين چند مشتري بهترين پيشنهاد را براي هپكو انتخاب مي كند، گفت: شرايط اصلي داشتن اهليت است و كميته اهليت بررسي مي كند كه كدام شركت برنده شود و بيشترين تعهد براي توليد را بدهد و حفظ اشتغال موجود انجام دهد و بخشي از زيان انباشته شركت را هم پرداخت كند و شركت هپكو را در يك بازه زماني به سوددهي برساند. بنابراين چارچوب مشخص مي شود كه به همكاري وزارت صنعت توليد در هپكو به سرعت انجام شود. 

وي گفت: بيشترين مباحث مطرح شده در هيأت واگذاري در مورد شيوه هاي واگذاري و حل و فصل مشكلات انجام شد كه اميدواريم به زودي دوران رونق و توليد هپكو برگردد.

به گزارش خبرگزاري فارس، برخي كاربران سامانه «فارس من» با ثبت موضوع «هپكوي مظلوم را ياري كنيد» خواهان پيگيري موضوع از مسئولان مربوطه شدند.

انتهاي پيام/ب
منبع خبر:
 خبرگزاري فارس
 
 
 تاریخ: ۰۲/۰۷/۱۳۹۸   

 

کلمات کلیدی