تصویب ­نامه شماره 63/138937  مورخ 1394/07/25

تصمیمات دوازدهمین نشست شورای عالی اجرای سیاست‌های كلی اصل چهل و چهارم(44) قانون اساسی مورخ  1394/06/09

ابلاغیه شماره 63/138937 مورخ 1394/07/25

شورای عالی اجرای سیاست‌های كلی اصل چهل و چهارم (44) قانون اساسی

بسمه تعالی

باصلوات بر محمد و آل محمد

وزارت امور اقتصادی و دارایی

شورای عالی اجرای سیاست‌های كلی اصل (44) قانون اساسی در جلسه مورخ 1394/06/09 به استناد ماده (42) قانون اجرای سیاست‌های كلی اصل (44) قانون اساسی تصویب نمود:

  1. به منظور ساماندهی سهام عدالت از طریق اصلاح قانون و یا روش‌های اجرایی موجود با هدف کارآمد نمودن طرح توزیع سهام عدالت و تحقق مناسب اهداف، نظر اعضای شورا در خصوص لایحه پیشنهادی وزارت امور اقتصادی و دارایی توسط دبیرخانه شورا دریافت و برای لحاظ در لایحه مورد نظر به دفتر هیأت دولت ارسال شود.
  2. مصوبات قبلی هیأت وزیران در خصوص واگذاری‌های مربوط به رد دیون دولت که فاقد هرگونه عملیات اجرایی بوده‌اند، از طریق صدور مصوبه‌های مورد نیاز توسط هیأت وزیران، تعیین تکلیف شوند.
  3. نظر به ضرورت هماهنگ‌سازی بیشتر سیاست‌ها و تصمیمات مرتبط با واگذاری‌ها و همچنین ایجاد تعامل میان دستگاه‌های اجرایی در جهت تسهیل فرایند واگذاری بنگاه‌های دولتی، سازمان خصوصی ­سازی موظف است وضعیت واگذاری‌ها را گزارش نماید تا به صورت تفضیلی تر در سطح هیات دولت مطرح و چالش‌های مورد نظر مرتفع شود.
  4. سازمان خصوصی­ سازی نسبت به تعیین تکلیف نهایی وضعیت بنگاه‌های باقی ­مانده، با در نظر گرفتن ضرورت­ های مرتبط با اصلاح ساختار بنگاه‌های مزبور، اقدام نماید.
  5. وزارت امور اقتصادی و دارایی آن دسته از بنگاه‌هایی را که بنا به دلایلی از فهرست واگذاری خارج شده‌اند، بر اساس مصادیق مورد نظر در سیاست‌های کلی اصل (44) قانون اساسی و قانون اجرای این سیاست‌ها از حیث واگذاری و یا ابقا در بخش دولتی، مورد بازنگری قرار داده و نتایج را برای تصمیم­ گیری به هیأت وزیران ارائه نماید.

 

علی طیب‌نیا
وزیر امور اقتصادی و دارایی و دبیر شورا

 

/*انتهای پیام*/