تصویب­ نامه شماره 63/2/117104 مورخ 1388/08/24

تصمیمات سومین نشست شورای عالی اجرای سیاست‌های كلی اصل چهل و چهارم (44) قانون اساسی مورخ 1388/07/18

 

ابلاغیه شماره 63/2/117104  مورخ 1388/08/24

شورای عالی اجرای سیاست‌های كلی اصل 44 قانون اساسی

بسمه تعالی

با صلوات بر محمد و آل محمد

وزارت امور اقتصادی و دارایی

 

       پیرو برگزاری جلسه مورخ 1388/07/18 شورای عالی اجرای سیاست‌های كلی اصل چهل و چهارم (44) قانون اساسی، بدین وسیله خلاصه مذاكرات و تصمیمات جلسه یاد شده برحسب موضوعات دستور جلسه به شرح عناوین زیر برای استحضار و بهره ­برداری لازم ایفاد می‌شود:

  1. آیین‌نامه اجرایی سهم بهینه بخش‌های دولتی و غیردولتی در فعالیت‌های راه و راه‌آهن مطرح شد و پس از انجام اصلاحاتی به تصویب رسید.
  2. نظام‌نامه فعالیت‌های فرهنگی- تبلیغاتی برای بسترسازی، بهبود و شفافیت امر واگذاری به تصویب رسید.
  3. موضوع احراز و پایش اهلیت مدیریتی در واگذاری سهام و شركت‌های مورد واگذاری مطرح شد و شورا ضمن تاكید آن به عنوان یك سیاست و خط‌مشی كلی در واگذاری‌ها، مقرر نمود هیأت واگذاری شیوه‌های اجرایی آن را در چارچوب دستورالعمل بند(الف) ماده (21) و جزء (4) بند (ب) ماده(40) قانون یاد شده تعیین و اعلام نماید.
  4. ابلاغ ضوابط نحوه انجام اصلاح ساختار بنگاه‌ها در موارد ضروری متضمن چارچوب حفظ و صیانت نیروی انسانی شاغل، مورد تنفیذ قرار گرفت.
  5. شاخص‌های اجرایی برای تحقق اهداف سیاست‌های كلی اصل چهل و چهارم قانون اساسی مطرح شد و كلیات آن به تصویب رسید. در این راستا مقرر شد اعضای كمیسیون تخصصی شورا طی مدت دو هفته ضمن بررسی عناوین شاخص‌های مذكور، نظرات خود را به دبیرخانه ارسال نمایند تا پس از جمع‌بندی، نهایی و ابلاغ شود.
  6. سیاست‌ها و خط‌مشی‌های اجرایی سالانه مطرح شد و كلیات آن با اصلاحاتی به تصویب رسید. در این راستا مقرر شد اعضای كمیسیون تخصصی شورا طی مدت دو هفته ضمن بررسی جزییات، نظرات خود را به دبیرخانه ارسال نمایند تا پس از جمع ­بندی، نهایی و ابلاغ شود.
  7. مقرر شد در جلسه آینده راهكارهای تقویت و توانمندسازی بخش غیردولتی و اقدامات متصور در چارچوب قانون كه تاكنون مورد اجرا قرار نگرفته است، بررسی شود. در این راستا كمیسیون تخصصی شورا مكلف است ابعاد كارشناسی موضوع را بررسی نموده و نتایج آن را به دبیرخانه شورا ارائه نماید.
  8. به منظور بررسی مناسب عملكرد دستگاه‌های اجرایی در پیشبرد تكالیف قانون، مقرر شد عملكرد دستگاه‌های یاد شده به تفكیك در كمیسیون تخصصی مورد بررسی قرار گیرد و نتایج برای اتخاذ تصمیم لازم به شورا ارائه شود.

سید شمس‌الدین حسینی

وزیر امور اقتصادی و دارایی و دبیر شورا

 

/*انتهای پیام*/