صفحه اصلي > اخبار سايت 
 


پوری حسینی:

تا زمانی که بخش دولتی کوچک نشود محال است اقتصاد مقاومتی در کشور انجام شود

سه شنبه ٤ تير ١٣٩٨ | ١٦:٢٧ کد : ٩٩٣٢ تازه ترین اخبار
تعداد بازدید:1428
رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: تا زمانی که بخش دولتی کوچک نشود محال است اقتصاد مقاومتی در کشور انجام شود و تحقق پیدا کند.
تا زمانی که بخش دولتی کوچک نشود محال است اقتصاد مقاومتی در کشور انجام شود

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی، پوری حسینی در جلسه فرماندهان بسیج دستگاههای زیرمجموعه وزارت اقتصاد که در محل سازمان خصوصی سازی برگزار شد، گفت: سازمان خصوصی سازی در خرداد سال 80 با تغییر نام به سازمان مالی گسترش مالکیت واحدهای تولیدی، رسالت و کار خود را آغاز کرده است و از عمر آن حدود 18 سال می گذرد.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: بندهای مختلف اصل 44 قانون اساسی نیز در خرداد 84 و تیر 85 ابلاغ و قانون اجرایی اصل 44 هم در خرداد سال 87 ابلاغ شد. بنابراین چون سازمان خصوصی سازی در خرداد ماه متولد شد و هم ابلاغ اصل 44 و قانون آن در خردادماه بوده، لذا خرداد ماه خاصی برای این سازمان است.

وی با اشاره به این که این روزها بنده و سازمان خصوصی سازی با افترا و هجمه های بسیار تند و شدید مواجه است افزود: با الفاظ بسیار رکیکی از سازمان خصوصی سازی یاد می شود نسبتهای بد، فسادآمیز و تهمتهای زیادی هم به ما زده  می شود.

وی گفت: عمده بحث مخالفان این است که چرا ارزان فروختید و اهلیت را بررسی نکردید. این موضع از اختیارات من خارج است تنها مجری مصوبات هیات واگذاری هستم و در هیئت واگذاری حق رای نداریم.

پوری حسینی گفت: از همه مصوبات هیات واگذاری دفاع می کنم و همه آنها خوب، صحیح و درست است.

وی گفت: علاوه بر این بحثی را که باید هر چه زودتر در کشور عملیاتی کنیم و خیالمان را از جهت مباحث سیاسی نیز راحت کنیم اقتصاد مقاومتی است که خصوصی سازی هم بخشی از آن را در بر میگیرد.

پوری حسینی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی یعنی این که فکر کنیم نفت نداریم، یا داریم نمی خواهیم صادر کنیم و یا نمی توانیم صادر کنیم و درآمدهای نفتی کشور صفر است، بنابراین چگونه می خواهیم کشور را اداره کنیم.

وی گفت: الان که در کشور اذیت می شویم بخاطر این است که نمی توانیم نفت را صادر کنیم و به شدت به نفت وابسته ایم. تا وقتی که این وابستگی ادامه دارد باید کجدار و مریض رفتار کنیم و متاسانه باید کشور را اینگونه اداره کنیم.

پوری حسینی با اشاره به این که ما مسئولین باید قدری به زحمت بیفتیم و برنامه ریزی کنیم و کشور را نجات بدهیم، گفت: این که کاری بکنیم که همه از ما راضی باشند روش خوبی برای مدیریت کلان کشور نیست و نمی شود همه را راضی نگه داریم.

وی افزود: در سازمان خصوصی سازی وقتی می رویم شرکتی را واگذر کنیم متوجه می شویم حدود 20درصد نیروها مازاد هستند و زمانی هم که خصوصی سازی را در آن شرکت انجام می دهیم، متوجه هستیم که احتمال تعدیل نیرو وجود دارد و حواشی دیگر هم در این رابطه وجود ارد، می دانیم که نمی توانیم همه را راضی نگه داریم اما به وظایف خود عمل می کنیم و تا زمانی که بخش دولتی کوچک نشود محال است اقتصاد مقاومتی در کشور انجام شود و تحقق پیدا کند.

وی با اشاره به این که تا دولت کوچک نشود و مخارج آن کم نشود کشور نجات پیدا نخواهد کرد، گفت: اقتصاد در سیاست و در تصمیمات کلان کشور موثر است. اگر مشکلات اقتصاد را حل نکنیم، مجبور می شویم که جام زهر را بنوشیم.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: بر این اساس به دلیل اجرای اقتصاد مقاومتی و اصلاح اقتصاد کشور در سازمان خصوصی سازی مانده ام و فداکاری می کنم و با وجود افتراها و حاشیه های زیاد به فعالیت خود ادامه می دهیم.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

/*انتهای پیام*/