صفحه اصلي > اخبار سايت 
 


محمد حسيني عضو كميته تحقيق وتفحص مجلس:

واگذاري پالايشگاه نفت كرمانشاه به بخش خصوصي توسط سازمان خصوصي سازي، قانوني است

جمعه ٣٠ فروردين ١٣٩٨ | ١٣:١٤ کد : ٩٨١٥ تازه ترین اخبار
تعداد بازدید:1830
محمد حسيني در گفت و گو با خبرنگار فارس در كرمانشاه، از پايان رسيدگي به پرونده پالايشگاه كرمانشاه در كميته تحقيق و تفحص خبر داد و اظهار داشت: در واگذاري پالايشگاه كرمانشاه به بخش خصوصي هيچگونه تخلفي رخ نداده و اين واگذاري قانوني است.
واگذاري پالايشگاه نفت كرمانشاه به بخش خصوصي توسط سازمان خصوصي سازي، قانوني است

محمد حسيني در گفت و گو با خبرنگار فارس در كرمانشاه، از پايان رسيدگي به پرونده پالايشگاه كرمانشاه در  كميته تحقيق و تفحص خبر داد و اظهار داشت: در واگذاري پالايشگاه كرمانشاه به بخش خصوصي هيچگونه تخلفي رخ نداده  و اين واگذاري قانوني است.

 

به گزارش روابط عمومي سازمان خصوصي سازي و به نقل از خبرگزاري فارس نماينده مردم تفرش، آشتيان ، فراهان و عضو كميته تحقيق و تفحص مجلس شوراي اسلامي با اشاره به روند واگذاري پالايشگاه، گفت: هيأت واگذاري پالايشگاه كرمانشاه متشكل از وزراي اقتصاد، دادگستري و نفت روند واگذاري پالايشگاه را مشخص كردند و سازمان خصوصي سازي چهار بار پالايشگاه را به مزايده گذاشت و در مرحله چهارم شخص خريدار 57 درصد از سهام بلوكي آن را به قيمت 210 ميليارد تومان خريداري كرده است.

 

وي ادامه داد: بعد از فروش پالايشگاه حرف و حديث هاي فراواني مبني بر تخلف از قانون و چوب حراج زدن بر بيت المال به ميان آمد و برخي ارگان هاي عمومي شكايت هايي در اين رابطه مطرح كردند و با پيگيري برخي نمايندگان استان، سازمان بازرسي كل كشور به اين پرونده ورود كرد.

 

اين عضو كميسيون برنامه و بودجه با بيان اينكه بيشتر معترضان ديد محلي به اين موضوع دارند، در مورد بعضي نگراني ها در اين رابطه، تأكيد كرد: براساس ضوابط واگذاري و مصوبات هيأت واگذاري، خريدار تا پايان پرداخت اقساط سازمان خصوصي سازي يعني حدود 10 سال نمي توانند حتي يك نفر از پرسنل را اخراج كنند.

 

وي با بيان اينكه همه اين موارد با دقت توسط كارشناسان خبره بررسي شده است و تصريح كرد: اين واگذاري هيچ مشكل قانوني ندارد و توسط هيأت تحقيق و تفحص تأييد شده است.

 

حسيني با اذعان با اينكه بعضي واگذاري ها مشكل دارند و ممكن است در روند واگذاري ها ايراداتي وجود داشته باشد، گفت: ولي اين به آن معنا نيست كه كل موضوع واگذاري ها را زير سؤال ببريم و همه را با يك چوب برانيم.

 

عضو كميته تحقيق و تفحص مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينكه واگذاري پالايشگاه كرمانشاه به تأييد دادستاني كل كشور، سازمان بازرسي، كميسيون انرژي مجلس و ديوان محاسبات رسيده است، گفت: گزارشي در رابطه با واگذاري پالايشگاه كرمانشاه تهيه شده و به زودي در صحن علني مجلس قرائت مي شود.

 

وي در پايان، گفت: واگذاري ها براساس اصل 44 قانون اساسي در راستاي كوچك كردن دولت و در راستاي استفاده از ظرفيت بخش خصوصي انجام مي گيرد و نبايد طوري رفتار شود كه افرادي كه مي توانند فضاي توليد را بهبود ببخشند و نيز سرمايه گذاران، احساس كنند شرايط براي فعاليت آن ها براي مناسب نيست.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

/*انتهای پیام*/