صفحه اصلي > اخبار سايت 
 


توضیح پوری حسینی در خصوص تجمع کارکنان تعاونی های شهرستانی سهام عدالت در مقابل سازمان خصوصی سازی

دوشنبه ٢٠ اسفند ١٣٩٧ | ١١:٠٦ کد : ٩٧٦٦ تازه ترین اخبار
تعداد بازدید:2192
رئیس کل سازمان خصوصی سازی در خصوص جزئیات فیلم منتشر شده در فضای مجازی مربوط به تجمع کارکنان تعاونی های شهرستانی سهام عدالت در مقابل سازمان خصوصی سازی توضیحاتی را ارائه داد.
توضیح پوری حسینی در خصوص تجمع کارکنان تعاونی های شهرستانی سهام عدالت در مقابل سازمان خصوصی سازی

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی،پوری حسینی در خصوص فیلم منتشر شده در فضای مجازی مربوط به تجمع کارکنان تعاونی های شهرستانی سهام عدالت در مقابل سازمان خصوصی سازی گفت: این فیلم مربوط به تجمعی بود که در روز سه شنبه هفته گذشته در مقابل این سازمان انجام شد که البته مربوط به کارکنان تعداد کمی از این تعاونی ها بود؛ چرا که از میان 343 شرکت تعاونی شهرستانی سهام عدالت حدود 220 شرکت تعیین تکلیف شده اند و تسویه حساب کامل با آنها انجام شده و کارکنان آنها همه مبلغ مربوط به حق السعی خود را دریافت کرده اند. ضمن این که 60 شرکت تعاونی نیز درخواستی برای تسویه حساب نداشته اند؛ و حدود 60 شرکت تعاونی باقی مانده اند تا تسویه کامل با آنها انجام شود که تجمع اعتراضی مذکور مربوط به کارکنان همه این 60 شرکت تعاونی نیز نبوده است.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: خواسته کارکنان تعاونی های سهام عدالت در تجمع خود مقابل سازمان خصوصی سازی این بود که به استخدام دولت درآیند و تا زمان بازنشستگی، دولت حقوق و مزایای آنها را بدهد. بر این اساس از آنها خواسته ایم که بگویند به چه استنادی خود را کارمند دولت می دانند، اما مدرکی در این رابطه به این سازمان ارائه نمی دهند.

وی ادامه داد: این که کارکنان تعاونی های سهام عدالت از دولت حقوق نمی گیرند دلیل روشنی بر این موضوع است که تاکنون استخدام دولت نبوده اند. بنابراین درخواست آنها برای استخدام در دولت بیهوده است.

پوری حسینی افزود: البته کارکنان تعاونی های سهام عدالت در زمان ثبت نام سهام عدالت زحمات زیادی برای این کار کشیده اند که در قبال آن حقوق و مزایا دریافت کرده اند، اما با پایان یافتن مهلت ثبت نام از مشمولان سهام عدالت، کار این دسته از کارکنان تعاونی ها به پایان رسیده است.

وی گفت: با وجود این توضیحات اما هفته گذشته باز هم کارکنان تعاونی های سهام عدالت جلوی سازمان خصوصی سازی تجمع کردند و خواسته نادرست و غیرقانونی خود را مطالبه کردند. بر این اساس در روز سه شنبه پس از پایان کار، بنده طبق روال معمول به همراه راننده خود از پارکینگ سازمان خصوصی سای خارج شدم و مشاهده کردیم که عده ای از این افراد جلوی پارکینگ این سازمان نشسته و دراز کشیده اند.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: بنده پشت فرمان ماشین نبودم و از راننده خود در خواست کردم برای این که حادثه ای پیش نیاید به عقب برگردد. جالب این که عده ای از این افراد با رفتارهایی نامناسب از جمله دشنام دادن، آب دهان پرت کردن و کوبیدن به ماشین واکنشی نامناسب از خود بروز دادند که متاسفانه در فضای مجازی این گونه انعکاس داده شد که ما این افراد را زیر گرفته ایم. آخر چرا باید ما این کار را بکنیم و کسی را زیر بگیریم؟

پوری حسینی گفت: وقتی این عده محدود مانع خروج بنده و کارکنان سازمان خصوصی سازی از این سازمان می شوند، این کار کارکنان تعاونی های سهام عدالت به نوعی گروگانگیری است. خواسته آنها غیرقانونی است و ما نمی توانیم آنها را به استخدام دولت درآوریم و خواسته ها و فشارهای آنها بیهوده است.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

/*انتهای پیام*/