صفحه اصلي > اخبار سايت 
 


واگذاري سهام دولت در يك بانك و دو شركت دولتي بزرگ از فردا

يکشنبه ١٣ آبان ١٣٩٧ | ١٣:٥٨ کد : ٩٤٦٤ بولتن خبری
تعداد بازدید:831
واگذاري سهام دولت در يك بانك و دو شركت دولتي بزرگ از فردا
واگذاري سهام دولت در يك بانك و دو شركت دولتي بزرگ از فردا

وزير اقتصاد خبر داد: واگذاري سهام دولت در يك بانك و دو شركت دولتي بزرگ از فردا وزير امور اقتصادي و دارايي طي سخناني در جلسه معارفه خود، از آغاز فرآيند واگذاري سهام دولت در يك بانك و دو شركت بزرگ دولتي از فردا خبر داد. به گزارش گروه اقتصادي خبرگزاري آنا از شادا، فرهاد دژپسند وزير امور اقتصادي و دارايي طي سخناني در مراسمي كه با حضور اسحاق جهانگيري معاون اول رئيس جمهور، تعدادي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، مسئولان ارشد بخش هاي دولتي و خصوصي كشور و مديران اين وزارتخانه برگزار شد،گفت: امشب به طور رسمي، اين خبر از سوي سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام و از فردا پذيره نويسي بانك موردنظر و دو شركت دولتي مذكور آغاز مي شود.

دژپسند هم زماني جلسه راي اعتماد مجلس و معارفه خود با دو رويداد ""انجام عمليات محرم در دوران دفاع مقدس"" و ""مناسبت 13 آبان، روز مبارزه با استكبار جهاني"" را بيانگر دشواري راه و ضرورت ايثار و از خود گذشتي توسط مجموعه كاركنان و مديران وزارت امور اقتصادي و دارايي براي انجام اين مسئوليت خطير دانست.

وي با اشاره به ناكامي آمريكا در به زانو درآوردن اقتصاد ايران در سال هاي اوج جنگ تحميلي، اين موضوع را حاوي اين پيام مهم خواند كه وجود يك اراده و عزم آهنين در مسئولان براي بي اثر نمودن نقشه هاي دشمن، ضروري است؛ اراده اي كه به گفته وي، وجود آن نزد مجموعه كاركنان، مديران و معاونين وزارت متبوع، مشهود است.

دژپسند وزير امور اقتصادي و دارايي بابيان اينكه، انتظارات عنوان شده از سوي معاون اول رئيس جمهور از وزارت اقتصاد، به مدد سرمايه انساني توانمند در اين وزارتخانه، قطع به يقين قابل تحقق است، افزود: البته بديهي است كه تنها نمي توان به سرمايه هاي موجود در وزارت اقتصاد بسنده كرد، بلكه بايد از ظرفيت و سرمايه گسترده انساني كشور نيز بهره جست.

وزير امور اقتصادي و دارايي در همين راستا، يكي از برنامه هاي اصلي خود را تشكيل هسته هاي انديشه ورزي عنوان و اعلام كرد: اين هسته ها با حضور نمايندگان مجلس، بخش خصوصي و دانشگاهيان به منظور بهره گيري حداكثري از تمام سرمايه ها و تجربيات موجود، شكل خواهد گرفت.

وي با تأكيد بر اينكه وضعيت امروز ما به لحاظ سرمايه انساني اصلاً با گذشته قابل مقايسه نيست، گفت: در ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي، حداكثر 50 نفر اقتصاددان تحصيل كرده در كشور داشتيم، درحالي كه امروز صاحب جمع زيادي از اقتصاددان ها هستيم كه توانسته اند طي يك دوره طولاني، تجربه اندوزي در عرصه سياست گذاري و اجرا را پشت سر بگذارند و امروز مشتاقانه آماده همكاري هستند.

وزير اقتصاد در بخش ديگري از سخنان خود بابيان اينكه در سه سال باقيمانده از عمر دولت دوازدهم حداقل مي بايست بتوان، 20 درصد از اموال و دارايي هاي هفت هزار، هزار ميليارد توماني دولت را به عنوان اهرمي براي مولدسازي دارايي ها استفاده نمود، تصريح كرد: روي همين اصل است كه معتقدم نبايد معاونت نظارت مالي و خزانه داري كل كشور را در حد خزانه دار و معاون هزينه صرف، تقليل دهيم.

دژپسند همچنين، در راستاي تأكيدات رئيس جمهور، يكي ديگر از برنامه هاي اولويت دار خود را اصلاح نظام بانكي به ويژه واگذاري اموال مازاد و بنگاه هاي اقتصادي بانك ها خواند.

وي با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري در جلسات اخير با دولتمردان مبني بر اينكه در كنار وجود قوانين خوب، بايد نظارت خوب هم در اجراي آن ها وجود داشته باشد، اظهار داشت: من شخصاً اين روحيه رادارم كه آنچه بيان مي كنم و برنامه ريزي و تدوين مي شود را تا حصول نتيجه پيگيري كرده و اين سرلوحه فعاليت هاي من در وزارت اقتصاد خواهد بود.

دژپسند گفت: لازمه تحقق اين امر، وجود يك بخش خصوصي قوي است كه در بندهاي نخست سياست هاي ابلاغي اصل 44 قانون اساسي نيز بر آن تأكيد شده است.

وزير امور اقتصادي و دارايي بابيان اينكه خوشبختانه فضاي كسب وكار از ابتداي دولت يازدهم، بهبود مناسبي پيداكرده است، تصريح كرد: البته كماكان فاصله زيادي با تكاليف مصرح در قانون برنامه ششم توسعه دراين ارتباط داريم كه اميدواريم با همكاري بيشتر ساير دستگاه هاي اجرايي، هر چه سريع تر اين فاصله كاهش يابد.

انتهاي پيام/4094/
منبع خبر:
 آنا

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

/*انتهای پیام*/