صفحه اصلي > اخبار سايت 
 


بخش خصوصی واقعی، بازیگر اصلی اقتصاد کشور است

سه شنبه ٢٤ مهر ١٣٩٧ | ١٤:٣٩ کد : ٩٣٩٢ تازه ترین اخبار
تعداد بازدید:2041
معاون واگذاری سهام و بنگاه های سازمان خصوصی کشور گفت: بخش خصوصی واقعی، بازیگر اصلی اقتصاد کشور است.
بخش خصوصی واقعی، بازیگر اصلی اقتصاد کشور است

معاون واگذاری سهام و بنگاه های سازمان خصوصی کشور گفت: بخش خصوصی واقعی، بازیگر اصلی اقتصاد کشور است.

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی، برنامه "مناظره اقتصادی" با موضوع بخش خصوصی واقعی کیست؟ و با حضور دکتر زهره عالی پور عضو هیئت عامل و معاون واگذاری سهام و بنگاه های سازمان خصوصی سازی از شبکه رادیویی گفت و گو به روی آنتن رفت.
عالی پور در مصاحبه با رادیو گفت و گو اظهار کرد: اصل 44 قانون اساسی به طور مشخص و ویژه، نظام اقتصادی را به سه بخش دولتی، تعاونی و خصوصی تقسیم می کند.
وی افزود: تصور برخی بر این است که هر آنچه که دولتی و تعاونی نیست خصوصی محسوب می شود و این باعث یک دوگانگی شده است. ابلاغ سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی موجب شده نهادها و موسسات عمومی غیردولتی را در کنار این سه بخش ببینیم.
معاون واگذاری سهام و بنگاه های سازمان خصوصی سازی در ادامه مطلب خاطرنشان کرد: ما بخش خصوصی را از این منظر که مدیریت ریسک با خود آن است را باید در اولویت قرار دهیم. دلیل اینکه برخی از سرمایه داران، بزرگ نمی شوند این است که نمی توانند قدرت ریسک را پرورش دهند و قدرت فعالیت در کسب و کار آنها محدود و کوچک است.
عالی پور همچنین در برنامه مناظره اقتصادی رادیو گفت و گو بیان داشت: در ابتدای امر ما باید مبانی نظری خود را تقویت کنیم. وقتی مقام معظم رهبری اعلام می کنند نیروهای مسلح باید از کارهای اقتصادی خارج شوند یعنی هر کسی باید در جایگاه خود فعالیت کند.
وی یادآور شد: برای خصوصی سازی تعاریف متعددی وجود دارد، برخی خصوصی سازی را صرف انتقال اموال و مالکیت و بنگاه می دانند، برخی فراتر از این تعریف شاخص های کسب و کار را به عنوان شاخصه اصلی فعالیت در عرصه اقتصادی مطرح می کنند و بر آزاد سازی قیمت ها تاکید دارند. معاون واگذاری سهام و بنگاه های سازمان خصوصی کشور در مصاحبه با رادیو گفت و گو ابراز کرد: بخش خصوصی واقعی باید به عنوان بازیگر اصلی اقتصاد معرفی شود و باید به طور مشخص تعریفی از آن ارائه شود و در جایگاه اصلی خود قرار بگیرد.
عالی پور در پایان برنامه مناظره اقتصادی رادیو گفت و گو ابراز داشت: انحرافی در برنامه خصوصی سازی کشور مبنی بر انتقال کامل مالکیت و مدیریت اتفاق افتاده بود که به ضعف مباحث مرتبط به خصوصی سازی برمی گردد. انتظار ما از بخش خصوصی این است که در تعریف بخش خصوصی صراحت داشته باشد.
 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

/*انتهای پیام*/