صفحه اصلي > اخبار سايت 
 


معاون واگذاري سهام و بنگاه هاي سازمان خصوصي كشور: بخش خصوصي واقعي، بازيگر اصلي اقتصاد كشور است

چهارشنبه ١٨ مهر ١٣٩٧ | ١٣:٥٩ کد : ٩٣٨٨ بولتن خبری
تعداد بازدید:77
فصل اقتصاد - عالي پور گفت: بخش خصوصي واقعي بايد به عنوان بازيگر اصلي اقتصاد معرفي شود و بايد به طور مشخص تعريفي از آن ارائه شود و در جايگاه اصلي خود قرار بگيرد.
معاون واگذاري سهام و بنگاه هاي سازمان خصوصي كشور: بخش خصوصي واقعي، بازيگر اصلي اقتصاد كشور است

فصل اقتصاد - عالي پور گفت: بخش خصوصي واقعي بايد به عنوان بازيگر اصلي اقتصاد معرفي شود و بايد به طور مشخص تعريفي از آن ارائه شود و در جايگاه اصلي خود قرار بگيرد.
برنامه ""مناظره اقتصادي"" با موضوع بخش خصوصي واقعي كيست؟ و با حضور دكتر زهره عالي پور عضو هيئت عامل و معاون واگذاري سهام و بنگاه هاي سازمان خصوصي كشور از شبكه راديويي گفت و گو به روي آنتن رفت.
عالي پور در مصاحبه با راديو گفت و گو اظهار كرد: اصل 44 قانون اساسي به طور مشخص و ويژه نظام اقتصادي را به سه بخش دولتي، تعاوني و خصوصي تقسيم مي كند.
وي افزود: تصور برخي بر اين است كه هر آنچه كه دولتي و تعاوني نيست خصوصي محسوب مي شود و اين باعث يك دوگانگي شده است. ابلاغ سياست هاي كلي اصل 44 قانون اساسي موجب شده نهادها و موسسات عمومي غير دولتي را در كنار اين سه بخش ببينيم.
معاون واگذاري سهام و بنگاه هاي سازمان خصوصي كشور در ادامه مطلب خاطرنشان كرد: ما بخش خصوصي را از اين منظر كه مديريت ريسك با خود آن است را بايد در اولويت قرار دهيم. دليل اينكه برخي از سرمايه داران بزرگ نمي شوند اين است كه نمي توانند قدرت ريسك را پرورش دهند و قدرت بيزنس كسب و كار آنها محدود و كوچك است.
عالي پور همچنين در برنامه مناظره اقتصادي راديو گفت و گو بيان داشت: در ابتداي امر ما بايد مباني نظري خود را تقويت كنيم. وقتي مقام معظم رهبري اعلام مي كنند نيروهاي مسلح بايد از كارهاي اقتصادي خارج شوند يعني هر كسي بايد در جايگاه خود فعاليت كند.
وي يادآور شد: براي خصوصي سازي تعاريف متعددي وجود دارد، برخي خصوصي سازي را صرف انتقال اموال و مالكيت و بنگاه مي دانند، برخي فراتر از اين تعريف شاخص هاي كسب و كار را به عنوان شاخصه اصلي فعاليت در عرصه اقتصادي مطرح مي كنند و بر آزاد سازي قيمت ها تاكيد دارند.
معاون واگذاري سهام و بنگاه هاي سازمان خصوصي كشور در مصاحبه با راديو گفت و گو ابراز كرد: بخش خصوصي واقعي بايد به عنوان بازيگر اصلي اقتصاد معرفي شود و بايد به طور مشخص تعريفي از آن ارائه شود و در جايگاه اصلي خود قرار بگيرد.
عالي پور در پايان برنامه مناظره اقتصادي راديو گفت و گو ابراز داشت: انحرافي در برنامه خصوصي سازي كشور مبني بر انتقال كامل مالكيت و مديريت اتفاق افتاده بود كه به ضعف مباحث مرتبط به خصوصي سازي برمي گردد. انتظار ما از بخش خصوصي اين است كه در تعريف بخش خصوصي صراحت داشته باشد.
منبع خبر:
 فصل اقتصاد

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

/*انتهای پیام*/