صفحه اصلي > اخبار سايت 
 


نظام جامع باشگاه داري به دليل خصوصي نشدن استقلال و پرسپولس معطل مانده است

چهارشنبه ١٨ مهر ١٣٩٧ | ١٢:٤٠ کد : ٩٣٨١ بولتن خبری
تعداد بازدید:134
عضو هيئت رييسه كميسيون فرهنگي مجلس، يكي از دلايل تعلل در تدوين نظام جامع باشگاه داري را خصوصي نشدن استقلال و پرسپولس دانست.
نظام جامع باشگاه داري به دليل خصوصي نشدن استقلال و پرسپولس معطل مانده است

عضو هيئت رييسه كميسيون فرهنگي مجلس، يكي از دلايل تعلل در تدوين نظام جامع باشگاه داري را خصوصي نشدن استقلال و پرسپولس دانست.
 
 

عليرضا ابراهيمي در گفت وگو با خبرنگارخبرگزاري خانه ملت با انتقاد از تاخيرات چندين ساله در تدوين نظام جامع باشگاه داري گفت: يكي ازاشكالات تمام دولت ها در ايران اين بوده كه تمايل دارند در همه امور دخالت كنند؛ اعم از ورزش، بهداشت، راه و آموزش و پرورش و به همين دليل نگاه اين حوزه ها براي تامين منابع مالي به دولت است و انتظار دارند اعتبارات خود را از دولت دريافت كنند.

نظام جامع باشگاه داري به دور از مسائل سياسي و باندبازي تدوين شود

نماينده مردم راميان در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به شرايط اقتصادي امروز كشور تصريح كرد: اصل 44 قانون اساسي در خصوص واگذاري برخي امور به بخش خصوصي كمتر مورد توجه قرار گرفته است در حاليكه اجراي صحيح و درست آن مي تواند باري از روي دوش دولت بردارد.

وي با بيان اينكه نظام جامع باشگاه داري بايد به صورت طرح جامعي باشد كه دست دولت را در حوزه مديريت تيم هاي باشگاهي كوتاه، قانونمند، هدفمند و به دور از مسائل سياسي و باندبازي كند، ادامه داد: تمام دولت ها به خاطر در اختيار داشتن دو باشگاه پرطرفدار استقلال و پرسپوليس و اينكه از قِبلِ آنها هوادار زيادي داشته باشند و بتوانند در اين حوزه يك مانور سياسي هم بدهند، از واگذاري آن به بخش خصوصي ممانعت مي كنند.

بيشتر بخوانيد:

وزارت ورزش و جوانان پس از 8 سال داراي قانون مي شود

وضعيت مالي استقلال و پرسپوليس در ديد مستقيم AFC و فيفا/ انتخاب مديران نالايق محل اشكال است

سلطاني فر پاسخگوي وضعيت باشگاه هاي زير نظر وزارت ورزش باشد/ استقلال با بدهي 170 ميلياردي در آستانه فروپاشي

در دو سال و نيمي كه از مجلس دهم گذشت خبري از ارائه لايحه اي براي نظام جامع باشگاه داري نيست عضو هيئت رييسه كميسيون فرهنگي مجلس تاكيد كرد: نظام جامع باشگاه داري به دليل خصوصي نشدن استقلال و پرسپولس معطل مانده است؛ كمااينكه در دو سال و نيمي كه از مجلس دهم گذشت خبري از ارائه لايحه اي براي نظام جامع باشگاه داري نيست.

وي درباره وضعيت كنوني باشگاه داري در كشور گفت: باشگاه داري در كشور ما هنوز به سمت حرفه اي بودن نرفته است؛ زيرساخت ها حرفه اي نيست يا بعضا باشگاه ها زيرساخت قابل توجهي ندارند؛ بازيكن سازي از پايه در بسياري از باشگاه ها جايگاهي ندارد و مديران تيم ها صرفا مي خواهند يك حضور حتي مقطعي در ليگ برتر داشته باشند و در انتها يا آن را واگذار كنند يا بفروشند.

ابراهيمي اين امر را دليل عمر كوتاه حضور برخي تيم ها در ليگ برتر دانست و افزود: واضح است كه چه مشكلاتي در حوزه مديريت آنها وجود دارد؛ ثبات مديريتي حلقه مفقوده باشگاه ها است و اين مهم يكي از اشكالات عمده است.

عضو هيئت رييسه كميسيون فرهنگي مجلس اين انتقاد را بر دولت وارد دانست كه در راستاي تدوين نظام جامع باشگاه داري و خصوصي سازي باشگاه ها قدمي برنمي دارد و گفت: دولت بايد در واگذاري پيش قدم شود؛ اينكه خودش در همه جا مديريت را برعهده بگيرد و دستي بر آتش داشته باشد، صحيح نيست و بايد هرچه سريعتر لايحه اين موضوع را به مجلس تقديم كند./

پايان پيام
منبع خبر:
 خانه ملت
 

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

/*انتهای پیام*/