اولویت خصوصی سازی سرخابی ها، اصلاح ساختار مالی است

معاون سازمان خصوصی سازی گفت: اولویت اصلی خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، اصلاح ساختار مالی این ۲ باشگاه است.

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی، ابوالقاسم شمسی در گفتگو با خبرگزاری صداوسیما درباره خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس گفت: جلسات پیگیری پذیرش ۲ باشگاه در بازار سرمایه از نیمه دوم سال ۹۸ به صورت جدی شروع شد و در سال ۹۹ هم به ریاست وزیر ورزش در وزارت ورزش هر هفته در حال برگزاری است.

وی افزود: اولویت نخست، اصلاح ساختار مالی این ۲ شرکت است. با توجه به اینکه استقلال و پرسپولیس زیان انباشته قابل توجهی دارند و سرمایه اندک آنها هم نیازمند افزایش است، از محل اموال و دارایی‌هایی که وزارت ورزش به تیم‌ها داده است یا خواهد داد و نیز از محل نشان (برند) و علائم تجاری ۲ باشگاه این مشکل جبران می‌شود.

معاون سازمان خصوصی سازی گفت: این کار‌ها مرتب پیگیری می‌شود، مستندسازی‌ها کمی زمان بر است و اموال و دارایی‌هایی به این ۲ شرکت داده شده است، اما مستندسازی هایش کامل نیست و مشکل حقوقی دارد.

وی افزود: از طریق وزیر ورزش، ۲ باشگاه سرخابی، وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی سازی پیگیری می‌کنیم و امیدواریم مشکلات را حل و فصل کنیم تا گزارش توجیهی افزایش سرمایه تهیه شود و اقدام اول را انجام می‌دهیم تا سایر موارد با سرعت بیشتری انجام شود.

مهدی حاجی وند
تهیه کننده:

مهدی حاجی وند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

چندرسانه‌ای