پاسخ مطلب مندرج در خبرگزاری ایسنا

سود سهام عدالت به حساب ذینفعان واریز شده است

سود سهام عدالت برای 41 میلیون و 515 هزار و 990 نفر از مشمولینی که شماره شبای بانکی خود را در سامانه سهام عدالت ثبت نموده اند واریز شده است.

پاسخ به مطالب منتشر شده در خبرگزاری ایسنا در تاریخ 25 اسفند 1398

سازمان خصوصی سازی در راستای ایفای وظایف سازمان و حسب تکلیف مراجع ذیصلاح، نسبت به وصول سود سهام عدالت از 49 شرکت سرمایه پذیر سهام عدالت(36 شرکت بورسی و 13 شرکت غیربورسی) اقدام و متناسب با میزان سهام تخصیص یافته به هر یک از مشمولین، سود سهام عدالت را به حساب ذینفعان واریز نموده است.

شایان ذکر است در سنوات گذشته بابت عملکرد سالهای 1395 و 1396 شرکتهای سرمایه پذیر به ترتیب مبلغ 3450 میلیارد تومان و 3995 میلیارد تومان طی چند مرحله و حسب مبالغ دریافتی در وجه گروه های مختلف مشمولین سهام عدالت پرداخت گردیده است. در سال جاری نیز با تلاش ها و پیگیری های مستمر انجام شده و حسب تاکید رئیس کل محترم سازمان خصوصی سازی در روز شنبه مورخ سوم اسفندماه 1398 جمعا مبلغ 4710 میلیارد تومان سود سهام عدالت مربوط به عملکرد سال 1397 شرکتهای سرمایه پذیر به صورت یکجا برای واریز به حساب مشمولین سهام عدالت در اختیار بانکهای عامل کشور قرار گرفت و با همکاری 35 بانک عامل، تعداد 41 میلیون و 515 هزار و 990 نفر از مشمولینی که قبلا شماره شبای بانکی خود را در سامانه سهام عدالت ثبت نموده اند به ازای هر سهم یک میلیون تومانی مبلغ 205 هزار تومان و سایر مشمولان نیز متناسب با میزان سهامی که دارند از سود سهام عدالت برخوردار شده اند.

با عنایت به مراتب فوق سازمان خصوصی سازی با اعتقاد راسخ به اطلاع رسانی به موقع و شفاف سازی در ارائه خدمات و تحقق ایجاد ساختمان شیشه ای، طی چند روز گذشته در خصوص پرداخت سود سهام توسط رئیس کل سازمان و معاون واگذاری سهام و بنگاهها و همچنین از طریق روزنامه های کثیرالانتشار، صدا و سیما و سایتهای خبری اطلاع رسانی نموده و بدیهی است که ادعای عدم همکاری با اصحاب رسانه در جهت اطلاع رسانی از خدمات ارائه شده موضوعیت نداشته و تقاضا دارد به جای نقل قول از یک خبرنگار که ادعا می کند مسئولین سازمان خصوصی‌سازی پاسخگو نیستند و عینا این بحث تیتر و منتشر می شود، مستقیما اطلاعات و اخبار مورد نیاز را از این سازمان مطالبه و دریافت نمایند.

ناگفته پیداست که سازمان خصوصی سازی ضمن پرهیز از بزرگ نمایی و برپایی شوهای تبلیغاتی، در هر زمان آماده پاسخگویی و اطلاع رسانی به عموم ذینفعان این طرح کلان ملی بوده و دست یاری اصحاب رسانه را به گرمی می فشارد.

همچنین سامانه اطلاع رسانی سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir و مرکز پاسخگویی تلفنی با شماره 83338-021 آماده پاسخگویی و اطلاع رسانی به عموم مردم کشور می باشد.

کلمات کلیدی
نازنین همتیان
تهیه کننده:

نازنین همتیان

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

چندرسانه‌ای