پاسخ مطلب مندرج در باشگاه خبرنگاران جوان

توضیح لازم در خصوص صندوق پالایشی یکم

پاسخ به مطالب منتشر شده در تاریخ 19 آبان 1399

در راستای جزء (4-2) بند "الف" تبصره (2) قانون بودجه سال 1399 کل کشور وزارتخانه‌­های نفت و امور اقتصادی و دارایی با هماهنگی نسبت به تشکیل صندوق پالایش یکم، از طریق پذیره­‌نویسی عمومی واحدهای صندوق و همچنین تخصیص سهام دولت به آن صندوق، اقدام نموده‌­اند.

یکی از دلایل تأخیر در بازگشایی نماد این صندوق، برگزاری مجمع فوق­‌العاده افزایش سرمایه شرکت­های پالایش نفت تهران و اصفهان پس از اتمام فرایند پذیره­‌نویسی بوده که مستلزم تخصیص سهام جایزه به صندوق فوق پس از کسب مجوزهای قانونی بود. در حال حاضر نیز حسب اعلام شرکت سپرده­‌گذاری مرکزی، با توجه به انتقال سهام و سهام جایزه شرکت­های پالایش نفت تهران، تبریز، اصفهان و بندرعباس به صندوق مذکور و همچنین تخصیص واحدهای صندوق به سرمایه­‌گذاران، قابلیت انجام معامله برای این صندوق فراهم شده است لیکن گشایش نماد و معامله واحدهای این صندوق پس از انجام هماهنگی­‌های لازم بین صندوق پالایش یکم و شرکت بورس اوراق بهادار تهران و اطلاع­‌رسانی به سهامداران، در شرایط مناسب انجام خواهد شد.

شایان ذکر است مبنای قیمت سهام منتقل شده به صندوق معادل 70% قیمت سهام شرکت­های پالایشی در تاریخ 1399/06/04 با اعمال 30% تخفیف (نه تخفیف 20% اعلامی در خبر آن رسانه) می­باشد.

کلمات کلیدی
نازنین همتیان
تهیه کننده:

نازنین همتیان

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *

چندرسانه‌ای