صفحه اصلي > اخبار سايت 
 


دیدار دبیر اول سفارت الجزایر با رئیس کل سازمان خصوصی سازی

شنبه ٥ آبان ١٣٩٧ | ١١:٥٠ کد : ٩٤٤٢ -
تعداد بازدید:2973
رئیس کل سازمان خصوصی سازی با دبیر اول سفارت الجزایر در حاشیه پنجمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی‌سازی و دهمین نمایشگاه معرفی فرصتهای سرمایه گذاری کشور در جزیره کیش دیدار و گفتگو کردند.
دیدار دبیر اول سفارت الجزایر با رئیس کل سازمان خصوصی سازی

رئیس کل سازمان خصوصی سازی با دبیر اول سفارت الجزایر در حاشیه پنجمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی‌سازی و دهمین نمایشگاه معرفی فرصتهای سرمایه گذاری کشور در جزیره کیش دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی، پوری حسینی در دیدار با طاهر محدب، دبیر اول سفارت الجزایر در حاشیه پنجمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی و دهمین نمایشگاه معرفی فرصتهای سرمایه گذاری کشور در جزیره کیش گفت: سابقه اجرای سیاست خصوصی سازی در ایران به حدود 18 سال می رسد که بر این اساس وظیفه داریم مدیریت و مالکیت دولت را در اقتصاد کاهش دهیم.
رئیس کل سازمان خصوصی سازی با اشاره به این که طبق قانون هر خریدار بخش خصوصی می تواند تا 100 درصد سهام یک شرکت دولتی را خریداری کند افزود: در خصوص واگذاری زمین به خریداران خارجی محدودیتهایی قانونی وجود دارد اما در مورد فروش سهام دولتی هیچ محدودیتی وجود ندارد.
وی با بیان این که در ابتدای اجرای سیاست خصوصی سازی در ایران، محدودیتهایی برای فروش برخی شرکتها وجود داشت اضافه کرد: با ابلاغ اصل 44 قانون اساسی بسیاری از این محدودیتها برداشته شد. به عنوان مثال مطابق قانون مالکیت چاههای نفت و گاز متعلق به دولت باقی خواهد ماند، اما می توانیم شرکتهای توزیع گاز و برق را واگذار کنیم. ضمن این که تعداد زیادی از نیروگاهها نیز توسط این سازمان به بخش خصوصی واگذار شده است.
پوری حسینی با اشاره به این که حضور بخش خصوصی در واگذاریهای ایران بیشتر و فعال‌تر از کشور الجزایر است اذعان داشت: بر این اساس برای انتقال تجربیات خصوصی سازی در ایران به کشور الجزایر اعلام آمادگی می کنیم.
وی همچنین با بیان این که فهرست شرکتهای قابل واگذاری ایران در سایت سازمان خصوصی سازی به نشانی www.ipo.ir به دو زبان فارسی و انگلیسی در دسترس سرمایه گذاران خارجی و داخلی قرار دارد و قابل مشاهده می باشد گفت: بررسی واگذاری شرکتهای دولتی در ایران نشان می دهد در مجموع شاهد رشد بهره وری و کارایی در این شرکتها در ایران پس از اجرای خصوصی سازی هستیم.
طاهر محدب، دبیر اول سفارت بالجزایر نیز در این دیدار با اشاره به این که حکمرانی دولتی در الجزایر زیاد است گفت: در راستای اجرای سیاست خصوصی سازی در الجزایر تجربیات کوتاه و کوچک و همچنین در برخی موارد ناموفق اتفاق افتاده است.
وی افزود: البته پس از استقلال یافتن دولت الجزایر گام‌های مناسب و خوبی به سمت خصوصی سازی در این کشور برداشته شده است. این در حالی است که واگذاری شرکتهای فعال در حوزه آب، برق و نیرو و همچنین حوزه سلامت و بهداشت فعلا در برنامه خصوصی سازی الجزایر قرار ندارد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

/*انتهای پیام*/