صفحه اصلي > اخبار سايت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

چرا خريد و فروش برگه هاي سهام عدالت بي اعتبار است؟

عصر اعتبار- در بانك اطلاعاتي مشمولان سهام عدالت فقط ثبت نام شدگان قطعي به عنوان مشمولان نهايي اين سهام محسوب مي شوند و هرگونه جابجايي مالكيت و هر نوع معامله سهام و برگه هاي در دست مشمولان غيرقانوني و بلا اثر است.
 
 
به گزارش پايگاه خبري«عصر اعتبار» به نقل از ايبِنا، طرح توزيع سهام عدالت از سال 85 تاكنون در كشور در حال اجرا است و بر اساس قانون يك ميليون تومان از سهام مجموع سهام 60 شركت حاضر در پرتفوي سهام عدالت به اين شرط به مشمولان داده شده تا در مدت 10 سال از محل سود ساليانه اين سهام، اقساط آن تسويه شود.

از اين رو در پايان مدت 10 ساله پرداخت و تسويه اقساط، از امسال سود سال مالي 95 شركتهاي سرمايه پذير به صورت نقدي به مشمولان پرداخت خواهد شد.

اين درحالي است كه فعلا امكان خريد و فروش برگه هاي سهام عدالت وجود ندارد و هرگونه معامله برگه سهام عدالت ممنوع و فاقد اعتبار است؛ چرا كه در بانك اطلاعاتي مشمولان سهام عدالت، فقط ثبت نام شدگان قطعي، به عنوان مشمولان نهايي اين سهام محسوب مي شوند و هرگونه جابجايي مالكيت و هر نوع معامله سهام و يا خريد و فروش برگه هاي در دست مشمولان غيرقانوني و بلااثر است.

بر اين اساس برگه هاي در اختيار مشمولان صرفا به معناي تائيديه ثبت نام و عضويت آنها در طرح سهام عدالت است و ارزش معاملاتي ندارند و در زمان آزادسازي، معامله و خريد و فروش نيز نيازي به ارائه اين برگ ها از سوي مشمولان نخواهد بود.

درباره زمان آزادسازي و معاملاتي شدن سهام عدالت هم بايد گفت اين اقدام نياز به مجوز مراجع ذيصلاح قانوني دارد و در گروه ارسال لايحه سهام عدالت از سوي دولت به مجلس و پس از آن تصويب نمايندگان مجلس و ابلاغ به دولت براي اجرا است.
منبع خبر:
 اعتبار نيوز


١٤:٤٥ - شنبه ٢١ مرداد ١٣٩٦    /    عدد : ٨٢٠٩    /    تعداد نمایش : ٧١٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج